Miss Slovensko stojí pred svojim koncom 
Facebook Miss Slovensko

KONIEC! Kedysi výkladná skriňa, dnes je Miss Slovensko pred totálnym KRACHOM!

28. augusta 2018 15:00 / Slovenský šoubiznis
Prvú Miss Slovensko odvysielala začínajúca TV Markíza v roku 1997. Súťaž, ktorá doslova vyrábala z modeliek celebrity sa rýchlo dostala na vrchol popularity. Pred 9 rokmi ju sledovalo takmer milión divákov, ten posledný ročník už iba tretina. Záujem klesá z roka na rok viac a viac, vidieť ako niektorej z dievčat dávajú korunku krásy už ľudí jednoducho nezaujíma. Napriek tomu išlo o šou, ktorá sa v televízii držala dlhých 21 rokov. Teraz je však koniec a vyzerá to tak, že Miss Slovensko z dielne Forzy postihne rovnaký osud, ako Slávika. Práve ten bol v minulosti jedinou anketou, kde dostali ceny popularity najúspešnejší speváci.

Aj to je však už minulosť. Forza sa zmieta v problémoch niekoľko rokov. Kedy si boli jej tržby aj zisky v miliónoch eur, dnes je v strate takmer 300 tisíc eur. Dôvod? Tých je viacero. Šéf Forzy kedysi patril k spolumajiteľom TV Markíza, s ktorou mala práve jeho agentúra lukratívne kšefty. Nielen Miss Slovensko, či Slávika. Obe tieto akcie totiž vysielali práve v Záhorskej Bystrici. Dnes je Ján Kováčik šéfom Slovenského futbalového zväzu, zaujíma sa viac o šport a tak išla Forza na vedľajšiu koľaj. A to sa aj prejavilo. Nie je to pritom tak dávno, čo zo súťaže krásy vychádzali nielen krásne ženy, ale dnes aj úspešné, ktoré si pamätáme a držia sa pomyselnom výslní dlhé roky. Napríklad Andrea Verešová, partnerka futbalistu Jána Ďuricu Magdaléna Šebestová, alebo Veronika Husárová. A tak by sa dalo pokračovať ďalej.

Dnes si na meno poslednej víťazky nespomenie takmer nikto. A to máme navyše aj súťaž Miss Universe, ktorú organizuje Silvia Lakatošová. Forza však bola ešte silnejšia značka, veď sa s ňou dlhé roky spájal aj otec Miss Jozef Oklamčák a jeho Oklamčák Production. Na fungovanie si však po rokoch musela vziať agentúra úver, ktorý jej poskytla Privatbanka, z portfólia finančnej skupiny Penta. Išlo o 5 miliónov, z ktorých viac ako polovicu Forza splatila. Potom však prišli problémy a dnes dlhuje bankovej institúcii ešte 2,2 milióna. Navyše má obrovské dlhy aj na daniach, sociálnej, či zdravotnej poisťovni a je voči nej vedených viac ako 20 exekúcií. A keďže nie sú peniaze a Forza je oficiálne v konkurze, zle nedobre to vyzerá aj so súťažou krásy. Tá zrejme zanikne definitívne. Alebo ju s veľkou pompou vráti na výslnie Oklamčák? To sme sa nedozvedeli a je jasné, že všetko ukáže až čas. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete