Mary Havranová si vo filme zahrala tiež 
TV Markíza

Slovenská katastrofa? Češi nás za toto zvozili pod čiernu zem. Aj s hviezdou Oteckov

08. júna 2018 00:01 / Film a seriál
Dostali sme poriadne drsný náklad od Čechov. Keď sa na Slovensku natoči nejaký film, väčšinou ide o hit. Za posledný rok sa dostalo do kín viacero snímok, ktoré zaznamenali obrovsý divácky záujem. Podobným je aj hudobno tanečný film Backstage o pozadí talentovej šou.

Hlavným hrdinom je tanečník a partner speváčky Mamby, jeho partnerku si zahrala vychádzajúca hviezda seriálu Oteckovia Mary Havranová. Na Slovensku videlo tento počin viac ako 55 tisíc divákov, čo sa dá považovať za celkom veľký úspech, aj keď na snímky typu Čiara, alebo Evitovku Všetko, alebo nič rozhodne nedosiahol.

Nedávno mal film premiéru aj u našich západných susedov. A rozhodne sa nestretol s pozitívnym prijatím. Minimálne u recenzentov. Známa Česká filmová kritička Mirka Spáčilová napísala napríklad o filme toto: "Opísať hlúpe americké tanečné romantické filmy typu Let's Dance nemôže byť žiadna veda. Za to opísať ich do podoby ešte hlúpejšej než originál, to už chce naozaj svojský druh talentu." Filmu nakoniec uštedrila smiešnych 25 percent. Vyzdvihla maximálne tak tanečné kreácie The Pastels.

Rovnakú kritiku si film vyslúžil aj na stránke filmserver.cz, kde dostal 4 body z 10. "Snímka Backstage pravdepodobne uspokojí iba fanúšikov českého a slovenského rapu, hip-hopu a zodpovedajúcich tanečných čísiel, ktoré sú síce veľmi úspešné, ale slúžia v podstate len ako výplň romantickej zápletky, ktorá je naopak veľmi všedná a chabá. Všetko ostatné je nanajvýš priemerné a často až vyložene slabé. Potěší vlastne iba kritický postoj filmu voči tomuto typu súťaží, ktorého sa zúčastňujú jeho hlavní hrdinovia. Veľká škoda ale je, že keď sa títo hrdinovia dostanú do sveta bezprávia, lží, podvodov a manipulácií, tak sa nepokúsia proti tomu ani bojovať alebo s tým niečo robiť. To, že vedia dobre tancovat, ich potom nemá šancu zachrániť."

Ako sa teda zdá, film kritikov v Čechách absolútne nezaujal. Divákov si síce našiel, ale prevažne na Slovensku. A to je jeho režisérkou Andrea Sedláčková, ktorá bola 3x nominovaná na Českého leva. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete