Kucherenko ostáva naďalej v base. 
Profimedia

Kucherenko má hlavu v smútku: Na slobodu zabudni, ostávaš v base!

17. septembra 2016 14:05 / Film a seriál
Ukrajinský podnikateľ Sergej Kucherenko ostáva vo väzbe. Na neverejnom zasadnutí o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu SR, ktorý zamietol podnikateľovu sťažnosť proti väzbe ako neodôvodnenú. Agentúru SITA o tom informoval Tlačový odbor Najvyššieho súdu SR.

Na Slovensko ukrajinského podnikateľa vydal 24. augusta rakúsky Krajinský súd vo Viedni, ktorý akceptoval Špecializovaným trestným súdom vydaný európsky zatýkací rozkaz. V ten istý deň sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 24. augusta obvineného vypočul a zobral do väzby.

Dôvodom bola obava z možného úteku podnikateľa. Proti rozhodnutiu o vzatí do väzby obvinený podal sťažnosť, ktorú Najvyšší súd SR zamietol ako neodôvodnenú. Na Slovensku je Sergej K. stíhaný pre trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Sergej K. bol od decembra minulého roka vo viedenskej väznici. Na slobodu sa mohol dostať vďaka kaucii dvestotisíc eur, ale túto čiastku nikto nezaplatil a rakúske orgány ho vydali na Slovensko.

Podľa medializovaných informácií má vraj na krku obrovské dlhy a exekúcie. Manžel bývalej modelky Silvie bol navyše obvinený, že firme, ktorú riadil, spôsobil veľkú škodu. Podľa polície ide približne o osem miliónov eur. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete