Loading...
Trojica moderátorov si pre premíera Fica prichystala naozajstnú lahôdku. 
Europa 2

Rádio Europa 2 má gule a posiela odkaz Ficovi: Robo, toto by sa ti v rádiu páčilo?

29. mája 2015 18:00 / Slovenský šoubiznis
Súkromné rádia dostanú od januára 2016 príkazom, koľko slovenskej hudby majú vo svojom éteri hrať. Až pätinu, teda 20 percent, musia zaradiť do svojich playlistov. Od roku 2017 dokonca až 25. Jedno z našich komerčných rádii, Europa 2 sa s tým vysporiadali po svojom. Najskôr pred časom hrali celý deň slovenské hity, medzi ktorými nechýbal ani Martin Kittner, či Ibi Maiga a teraz posielajú odkaz samotnému premérovi, prostredníctvom pesničky.

Trojica moderátorov rannej šou ZOO, ktorá sa denne vysiela na rádiu Europa 2, prišli s poriadne bláznivým nápadom. Táto myšlienka sa v ich hlavách zrodila potom, ako sa premiér vyjadril v médiách na margo kvót hranosti.

„Rádiá budú dávať pesničky, ktoré ľudia počúvajú. Asi zbytočne budú dávať punk alebo niečo podobné, čo nikto nebude počúvať,“ povedal Róbert Fico.

Moderátorom v zloženi Dominika Dadíková, Vlado Varecha a Matúš Krnčok viac netrebalo, a tak naspievali práve song v punkovom štýle.

Vidieť teda, že v tomto rádiu sa rozhodne kontroverzie neboja, čoho dôkazom je aj výzva ich riaditeľky Jitky Fürst ministrovi kultúry. "Pán Maďarič, príjmite moje pozvanie do najlepšieho slovenského rádia pre mladých Europa 2. Vieme robiť rádio. Prejdite našim testom," napísala na Twitteri.

Ako sa nakoniec jeden zo zástancov podľa nás nezmyselného zákona rozhodol, sa zatiaľ nevie. Ak je však chlap na správnom mieste, výzvu od ženy, by odmietnuť rozhodne nemal.

Aké skladby hráva rádio teraz? Europa 2 sa zameriava primárne na mladších poslucháčov, v jej playliste výrazne prevyšujú zahraničné skladby. Povinné zastúpene štvrtiny slovenských pesničiek môže stanici narušiť formát. (zdroj: mediálne.sk)  
📷
1 fotografie
Štefan Šperka | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete