Kukura môže byť spokojný. Jeho kariérau ocenia najvýznamnejším ocenením. 
profimedia.sk

PREKVAPENIE pre Juraja Kukuru: Toto zrejme nečakal!

26. mája 2015 19:00 / Slovenský šoubiznis
Herec Juraj Kukura patrí k legendám slovenského filmu. Okrem toho, že sa presadil u náš, dokázal zabodovať aj u našich západných susedov v Čechách a dokonca sa objavil v nemeckých filmoch či seriáloch. Po minulorčnom uvedení do siene slávy OTO, získa tento rok ďalšie významné ocenenie.

Hercova misia, je jedno z najprestížnejších ocenení v rámci každoročného Art Filmu v Trenčianskych Tepliciach, ktorý bude od 19 do 26 júna v kúpeľnom mestečku. A práve tam sa objaví aj Kukura, ktorý si ocenenie osobne prevezme.

„Juraj Kukura je herec európskeho rozmeru. Je jedným z mála slovenských hercov, ktorý sa v takom širokom rozsahu dokázal presadiť aj v zahraničí – rovnako pred filmovou kamerou i na divadelných scénach,“ povedal riaditeľ Art Film Festu Peter Nágel.

Ešte aj dnes si každý pamätá jeho emotívnú ďakovačku, keď ho uviedli do Siene slávy. Vtedy so slzami v očiach ťažko hľadal slová a verejne vtedy vyznal lásku svojej manželke Táni. Preto bude ja teraz jeho vystúpenie vrcholom festivalu.

Art Film je slovenská obdoba Karlových Varov, kedy sa zíde na jednom mieste množstvo slovenských hercov a každoročne festival privíta aj zahraničnú celebritu.

eho meno sa pridá k svetovým legendám ako Ben Kingsley, Gérard Depardieu, Franco Nero či Jeremy Irons aj k domácim kolegom ako Martin Huba, Zuzana Kronerová či Marián Labuda.

Hercova misia
Filmový festival Art Film už od roku 1995 každoročne udeľuje svetovým hereckým osobnostiam cenu „HERCOVA MISIA“ (Actor‘s Mission Award) za ich mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme. Cenu predstavuje mosadzná plaketa, ktorú ocenení herci osobne preberajú a umiestňujú na čestné miesto vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach. Cenu doposiaľ dostalo 55 popredných svetových i domácich hereckých osobností. Z mnohých uvádzame: Ben Kingsley, Gérard Depardieu, Franco Nero, Jean - Paul Belmondo, Gina Lollobrigida, Jozef Króner, Geraldine Chaplin, Vlastimil Brodský, Iva Janžurová, Catherine Denevue, Nastassja Kinski, Jacqueline Bisset, Dagmar Veškrnová – Havlová, Mirjana Karanović, Marián Labuda, Isabelle Huppert, Ivan Palúch, Liv Ullmann, Omar Sharif, Chiara Caselli, Martin Huba, Barbora Bobulová, Claudia Cardinale či Ivan Trojan 
📷
1 fotografie
Štefan Šperka | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete