Speváčke hrozí úplná strata sluchu.  
facebook

TOTO JE VÁŽNE: Slovenskej speváčke zistili neliečiteľné ochorenie!

23. mája 2015 16:00 / Slovenský šoubiznis
Nevyzerá to dobre. Najhoršie obavy spevákov, či speváčiek sú, že prídu o hlas. Rovnakým, ak nie väčším problémom, je však strata sluchu. A tá teraz hrozí Daniele Nízlovej z dua Twiins.

So svojim problémom sa zdôverila svojim kamarátom a známym na sociálnej sieti. "Nočná mora všetkých spevákov a hudobníkov sa mi potvrdila. Mám tinitus. Dá sa to len zmierniť a keď sa to zhorší, môže mi hroziť strata sluchu," napísala Daniela.

Zdá sa, že rozhodne nejde o len tak nejaký banálny problém. Tinitus, je totižto tzv. hučanie v ušiach, alebo tiež ušný šelest. Ide o to, že človek dlhodob počuje zvuky ako šumenie, zvonenie, pískanie a podobne. Ako prezradila Nízlová, dôvodov, prečo u nej ochorenie vypuklo môže byť viacero. "Je to vrak zo stresu a z hlučného prostredia," šokuje jedna zo sestier Nízlových.

Najhoriš na tomto ochorení je to, že sa podľa dostupných informácii nedá liečiť. Ako povedala samotná Twiinska, dá sa ho iba zmierniť.

Čo je vlastne Tinitus?
Tinitus (lat. tinnitus alebo tinnitus aurium) alebo hučanie v ušiach alebo ušný šelest je (trvalejšie) počutie zvukov (hučania, šumenia, zvonenia, pískania, klopania a podobne) v uchu iných než tých, ktoré prichádzajú zvonka (halucinácie sa pod pojem nezaraďujú). Zvuky môžu v rôznych intervaloch silnieť alebo slabnúť.
V poslednej dobe trpí týmto psychicky náročným ochorením, majúcim často za následok depresie či nespavosť stále viac ľudí. Dôvodom je pravdepodobne rast hlučnosti a stresu prostredia.[chýba zdroj] Touto chorobou bol postihnutý aj skladateľ Ludwig van Beethoven.
Pre vznik tinitu môže existovať celý rad príčin (od ušných zápalov až po úraz v oblasti hlavy, krku). Na liečbu neexistuje zatiaľ spoľahlivá metóda, je však možné tinitus mnohými spôsobmi zmierniť. Kým klasické spôsoby terapie sa sústreďujú na potlačenie príznakov, doteraz najlepšie výsledky boli dosiahnuté holistickým prístupom, tj. odstránením všetkých príčin a liečby tela ako celku. 
📷
3 fotografie
| vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete