Štefan Wimmer kandiduje na post starostu Starého Mesta. 
archív Š.W.

Voľby už v sobotu: Tu zabojuje o flek starostu aj známa tvár!

05. novembra 2018 15:10 / Slovenský šoubiznis
V hlavnom meste sa narodil a žije tu odjakživa. Hovorí o sebe, že je nestranníkom s presvedčenia a chce zabojovať o post starostu Starého Mesta. Jeho meno pritom nie je neznámym pojmom. Najmä vo svete hudby zažil v minulosti obrovské úspechy, kedy vydával jedno úspešné cédečko za druhým. Reč je o Štefanovi Wimmerovi, ktorý patrí do top 5-ky kandidátov, ktorí už v sobotu budú bojovať o priazeň voličov. Jeho podporovatelia sú pritom známi po celom Slovensku. Svoje sympatie mu vyjadrili herci Marián Slovák, či Milan Lasica, humorista Rasťo Piško, ale aj speváčka Marcela Laiferová.

"Podporili ma najväčšie osobnosti kultúrneho a spoločenského života aké Slovensko vôbec má. Milan Lasica, Richard Müller, Prof. Mudr. Pavel Traubner, Marcela Laiferová, Rasťo Piško, Marián Slovák, Oliver Andrásy, Eňa Vacvalová, Karol Kállay a ďalší. Keby som v živote veľa nedokázal určite by za mnou nestáli," povedal nám Wimmer. Ten síce začal s kampaňou neskôr ako jeho oponenti, napriek tomu sa rýchlo vyšvihol medzi 5 prvých kandidátov v poslednom prieskume. Zrejme aj vďaka podpore známych a rešpektovaných tvárí.

"Začal som voľby na rozdiel od druhých podľa pravidiel. Na rozdiel od mnohých som zbieral podpisy, aby som dostal od volebnej komisie povolenie, že sa môžem volieb zúčastniť. Muselo ich byť platných najmenej 500. Áno 24 septembra som dostal vyrozumenie, že môžem za starostu kandidovať. Niektorí nemuseli, lebo keď máte podporu nejakej strany, nemusíte mať podpisy. Takže od začiatku to je nerovný boj. Každý by mal byť rovný v komunálnych voľbách. Ostatní kandidáti už robili kampaň od začiatku júla a ja som čakal ako slušný človek na vyrozumenie komisie. Nie je to zvrátené? Potom som si musel urobiť program dať navrhnúť plagáty. Takže kampaň som začal robiť 11. Októbra a 20 októbra vyhlasovali preferencie. Ale som presvedčený, že obyvatelia Starého Mesta, ktorí sú ešte pri zdravom rozume pochopia, že je tu staromešťan od narodenia, ktorý už niečo v živote dokázal, nekradol, nemal štátne zákazky, nepodporovala ho žiadna strana. A teraz máte možnosť voľby starostu, aký tu v Starom Meste ešte nebol," dodal Wimmer. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete