Takáto vojna, ako je medzi týmito dvomi tu už dlho nebola 
TV Markíza

Vojna Fialovej s Adelou: Kvôli tomuto si poriadne skočili do vlasov!

31. augusta 2018 15:40 / Slovenský šoubiznis
Slovenská top moderátorka Adela Vinczeová nemá problém poskytovať rozhovory nikomu. Všeobecne má v slovenskom šoubiznise povesť tej nekonfliktnej a vždy ústretovej celebrity. Rozhovory však poskytuje aj médiám, ktoré sa často radia medzi konšpiračné, ba priam také, ktoré väčšina našej krajiny odsudzuje. Nebolo to tak dávno, kedy sa objavila v časopise Zem a vek. Tentoraz však ide o portál dalito.sk, ktorý založila bývalá redaktorka RTVS Lucia Tomečková a podieľajú sa na ňom viaceré známe tváre zo sveta televízie. Nejde teda o to kde sa rozhovor objavil, ale skôr jeho obsah. Vinczeová sa totiž pustila na poriadne tenký ľad a hovorila o veciach, ktoré sa dotkli práve Zuzany Fialovej.

Adela si totiž v poslednom období zlízla vlnu kritiky za svoje nie vždy pochopené vyjadrenia. A to prišlo aj teraz. "Neviem, čo presne znamená spojenie, že človek by mal mať názor. Podľa mňa by mal skôr mať akúsi svoju autenticitu, ktorá sa môže prejavovať ako názor. Na Českom levovi už toho bolo občas priveľa. Skrátka, to kde tu zaťažovalo daný večer. Stalo sa z neho akési politické školenie pre divákov a nezdalo sa mi to smerom k nim fér. To isté platilo aj o Slnku v sieti. Program bol pre divákov. Mali sa dozvedieť o filmoch a o ich tvorcoch. Je fajn, ak sa niekto vyjadrí k politickej situácií, no nemala by sa z toho stať povinná jazda a oznámiť tri mesiace po voľbách ľuďom, aby nevolili Zemana (na Levoch) mi príde iritujúce. Je fajn byť angažovaný, no treba sa zamyslieť nad tým, v akej energii čo šírime a čo to vlastne prinesie. Akýkoľvek správny názor šírený v duchu tlaku, či hnevu bude vždy do spoločnosti vnášať hnev a tlak a odpoveďou bude to isté. Ak chce byť niekto angažovaný, nemal by zapájať hnev. Až vtedy prichádzajú aj relevantné riešenia," povedala moderátorka na margo svojich názorov.

Tu však neskončila a zavŕtala aj do témy, ktorá rozhodne nenechala chladnou slovenskú poprednú herečku. "Sú medzi nami rozhnevaní angažovaní umelci. Stáva sa, že sú rôznymi mienkotvornými novinármi vyzdvihovaní. Angažovanosť je teraz fajn vtedy, ak sa prezentujete s takými vyhranenými názormi, aké zastupujú niektoré média. Ja sa angažujem v tom, že upozorňujem na nástrahy hystérie, polarizácie a nenávisti medzi týmito pólmi. No takáto angažovanosť sa nenosí. A pre vyhranených je nezrozumiteľná, preto aj ľahko dezinterpretovateľná," dodala ešte vo svojej odpovedi Adela. Fialová neostala Vinczeovej nič dlžná a na sociálnu sieť napísala svoj názor. "Včera pred spaním som čítala dáky nový rozhovor s Adelou B., kde opäť uráža umelcov, ktorí sa angažujú v spoločenskom živote. Dáko to nazvala „módny trend“ a občiansku spoločnosť dáko „hystéria“. Neviem to nájsť. Neviete mi to niekto postnúť? Je to obalené ezožvástami o osobnostnom rozvoji a s fotkami so psom. Fakt by som to potrebovala nájsť," napísala herečka v statuse. O kauze informoval ako prvý portál pluska.sk. Po chvíli, keď sa zrejme začala horlivá diskusia však svoj príspevok zmazala. Otázkou je, ako nakoniec skončí táto výmena názorov. Isté je však aj to, že Adela svojimi vyjadreniami štve v poslednom období často verejnú mienku proti sebe.  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete