Michal Sabo 
Instagram Michal Sabo

Známy moderátor priznáva: Psychické problémy!

14. júna 2018 00:01 / Slovenský šoubiznis
Otvoril trinástu komnatu, o ktorej dokáže hovoriť naozaj málokto. Známy moderátor Jojky, či rádia Expres Michal Sabo otvorene prehovoril o psychických problémoch, ktoré trápia množstvo celebrít, no boja sa o nich hovoriť bez okolkov. On je však iný prípad a o svojich démonoch porozprával bez servítky pre časopis Šarm.

"Myslím si, že na Slovensku to máme tak akosi v genóme, nerozprávať o veciach, ktoré nie sú politicky korektné alebo ľúbivé. Ale podľa mňa psychické problémy nepoznajú hranice, neplatí pre ne žiadna zemepisná šírka. Ľudia by mali rozprávať o svojich duševných problémoch, či už s odborníkom, alebo sa zveriť niekomu blízkemu, aby s nimi neboli sami. O svojich psychických trápeniach rozpráva napríklad aj Lady Gaga a rovnakú diagnózu ako ja má napríklad aj Mariah Carey," povedal Sabo.

Aj on sa dostal do obrobia, kedy to pre neho nebolo vôbec jednoduché a o svojich pocitoch a problémoch nechcel veľmi hovoriť. Teraz však prišla zmena. "V čase, keď som akútne riešil svoje problémy, nemal som energiu ani chuť vytrubovať ich do sveta. Naučil som sa, že keď na mňa ide negatívna vlna, viem, že sa musím stiahnuť, upokojiť, ísť niekam do prírody, vycestovať, ujsť zo Slovenska, jednoducho nepracovať. Mám pracovné obdobie, keď som v pohode a mám aj kopu voľného času. Potom sú obdobia, keď mám veľa moderovačiek, takže som nonstop v kontakte s ľuďmi. Mával som až panické návaly nevoľnosti z toho, že je okolo mňa veľa ľudí. Nevedel som odhadnúť svoje reakcie na niektoré vnemy. U mňa bol problém to, že som rýchlo emočne vystrelil, potom som zase padol. Odborne sa tomu hovorí afektívna porucha,“ hovorí celkom otvorene Sabo.  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete