Marián Labuda 
SITA

Smrť Mariána Labudu (†73): Najhorší deň jeho života? Smrť dvoch žien na diaľnici...

07. januára 2018 00:01 / Slovenský šoubiznis
Vo veku 73 rokov zomrel v piatok v jednej z bratislavských nemocníc herec Marián Labuda. Herec v piatok skolaboval, stalo sa tak už ráno, keď odchádzal zo svojho domu v Borinke neďaleko Bratislavy a prišlo mu zle pri nastupovaní do auta.

Nešlo pritom o prvý Labudov kolaps, po tom prvom, ktorý sa udial v marci 2012, nejaký čas pobudol v nemocnici. Ďalší kolaps prišiel v júli 2016, vtedy išlo o podozrenie na mozgovú príhodu a po šiestich dňoch ho vtedy prepustili do domácej opatery.

Marián Labuda bol jedným z najznámejších slovenských hercov. Narodil sa 28. októbra 1944 v Hontianskych Nemciach a krátko po absolvovaní Vysokej školy múzických umení nastúpil do Slovenského národného divadla. Účinkoval vo vyše 200 filmoch, často komédiách, a tiež v desiatkach seriálov a televíznych programov. Preslávila ho najmä titulná rola v slávnom Menzelovom filme Vesničko má středisková.

Jeho život však nebol iba o krásnych momentoch. V novembri roku 2005 totiž išiel hrať predstavenie do Pardubíc a počas cesty sa mu stalo osudným počasie. Sneh a zamrznutá vozovka spôsobili šmyk, auto herca sa stalo neovládateľným a prišlo k nárazu. Jeho auto však nešťastne zachytilo dve ženy - matku s dcérou, ktoré po nehode zomreli.

"Účastníčky tej nehody čupeli pri stredových zvodidlách. To mi hovoril ten svedok. A ony čupeli ani nie na tých zvodidlách, ale na tráve dolu pod nimi. Ten pán hovoril, že ich ťahal preč, aby tam nesedeli, že je to najnebezpečnejšie miesto, ponúkal im aj deky. Ony sa tam vraj držali ako prikované a boli ešte k tomu oblečené v bielom. To znamená, že ja som ich v tej chumelici ani nemohol vidieť, dokonca ani neprečnievali nad zvodidlá," povedal vtedy Labuda. Herec dostal desať mesiacov s podmienečným odkladom na tridsať mesiacov a zákaz šoférovať v Českej republike a voči rozsudku sa ani neodvolal... 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete