V Bratislave sa budú vyrábať napríklad Televízne noviny 
TV Markíza

ŠOK! Koniec Markízy na Slovensku? Veľké prepúšťanie a sťahovanie do Prahy

15. septembra 2017 00:01 / Slovenský šoubiznis
Markíza sa sťahuje a presúva svoje aktivity. Zároveň prepúšťa zamestnancov. Čo sa to v kedysi neohrozenej jednotke na slovenskom mediálnom trhu deje?

Už aj vrabce na televíznych satelitoch v Záhorskej Bystrici si čvirikajú, že prichádzajú veľké zmeny. Markíza sa bude centralizovať spoločne s TV Nova v Prahe. "Vysielame odtiaľto z Bratislavy, používame naše stroje a vybavenie, ale prevádzka bude zastrešená českým technickým tímom,” povedal Markízy, Matthias Settele pre Plus 7 dní.

Zdá sa teda, že tu naozaj platí - bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. "Na trhu zostane voľných veľa technikov, nepredĺžili im zmluvy. V Záhorskej Bystrici by sa mali vyrábať už len Televízne noviny, Reflex, Teleráno a Smotánka. Vysielanie sa bude riadiť z Prahy. V podstate to vyzerá, ako keby sa najsilnejšia slovenská televízia dostala do pozície lokálneho štúdia, aké má RTVS v Banskej Bystrici alebo v Košiciach," povedal zrdoj týždenníku.

Podľa ďalších medializovaných informácií, by sa mala Markíza s Novou spájať čoraz výraznejšie. Tým by sa ušetrilo množstvo nákladov. Spájanie naznačilo už aj to, že bude mať televízia jedného riaditeľa programu, ktorým sa stal Chorvát Igor Draguzet. V TV Markíza sa pritom horlivo diskutuje aj o budúcnosti jej šéfa Setteleho. Pod tým sa má kývať stolička už nejaký ten týždeň. Ako sa nakoniec tieto veľké zmeny premietnu do programu, ukáže až čas. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete