Skupina Hex pôsobí na hudobnej scéne od roku 1989. 
Propaganda House

HEXÁCI majú novinku! NEUVERÍTE, kto s nimi nadviazal spoluprácu!

08. mája 2017 07:07 / Slovenský šoubiznis
Chalani z úspešnej skupiny Hex si pre svojich skalných fanúšikov pripravili novú pesničku, ktorá poniesla názov Ľahký song. Autorom hudby k nej je Peter “Ďuďo” Dudák a text napísal Martin “Fefe” Žúži. Niet pochýb, že novinka z dielne Hexákov sa ujme, no tentokrát ju ozvláštnili. Zaspieval si v nej aj legendárny hitmaker, Robo Grigorov!

,,Názov vyplynul už z prvého nápadu. Bola to jednoduchá melódia na troch akordoch. K nej potom vznikol jemne ironický text o tom, že sa netreba príliš trápiť a len si tak životom plávať, čo sa dá možno niekde v prímorskom rezorte, ale nie v našej bežnej slovenskej realite,” vysvetlil autor hudby a spevák v jednej osobe Ďuďo.

„Dlhšiu dobu sme rozmýšľali, kto by mohol byť hosťujúcim spevákom v strednej časti, rozmýšľali sme o mladej generácii spevákov, o slovenských rapperoch... Napokon nám napadol Robo Grigorov, ktorého považujeme za otca reggae na Slovensku. Robo sa toho zhostil absolútne fantasticky a dodal skladbe ďalší rozmer," myslí si basgitarista, prezývaný Yxo.

Ľahký song je predzvesťou nového albumu, na ktorom sa už intenzívne pracuje. Členovia skupiny sa na jehonahrávanie vbrali do Čiech: ,,Piesní na albume bude desať až jedenásť. Všetko budú absolútne novinky, žiadnu sme doteraz nehrali ani inak neprezentovali,” uzavrel bubeník Tibor “Tybyke” Szabados. 
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete