Milan Kňažko musel čeliť lúpežníkovi.  
Facebook

Dráma v Kňažkovej vile! Postrelený lupič sa musel do záhrady plaziť!

11. januára 2017 19:45 / Slovenský šoubiznis
Bývalý politik a herec Milan Kňažko (71) má za sebou skutočne krušné chvíle. Túto noc zažil šok, keď ho v ranných hodinách v jeho luxusnej bratislavskej vile pod Slavínom "navštívil" neznámy zlodej. Celá nepríjemná udalosť sa odohrala pred druhou hodinou v noci.

Lupič sa snažil vo vile kradnúť, avšak v tom ho vyrušil samotný expolitik a postrelil ho svojou legálne držanou zbraňou. Výstrel mu zasiahol dolnú končatinu. Ako priniesol portál pluska.sk, zlodej sa mal následne odplaziť do záhrady, kde ho už zadržali privolaní policajti. Informáciu o lúpeži potvrdil aj samotný Kňažko médiám, avšak k podrobnostiam sa zatiaľ vyjadrovať nechcel.

O tom, či mal Kňažko právo strieľať na útočníka sa v rozhovore pre televíziu Markíza vyjadril bývalý šéf vyšetrovateľov Jaroslav Ivor. Podľa neho môže obranca použiť zbraň akéhokoľvek druhu, ktorou sa môže brániť proti útočníkovi. Obrana však nesmie byť neprimeraná útoku. V prípade, že osoba neoprávnene vnikne do obydlia, tak, ako sa to stalo u bývalého kandidáta na prezidenta, môže majiteľ použiť aj legálne držanú zbraň. Tou však osobu úmyselne nemôže usmrtiť, teda nemôže ju namieriť priamo na čelo alebo srdce. Podľa informácií polície by malo ísť o štyridsaťdeväťročného muža. Ďalšie podrobnosti o tejto nepríjemnej udalosti prinesieme po jej vyšetrení.  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete