Mnohé celebrity boria mýty o nevraživosti východniarov a západniarov. 
TV Markíza/Peter Cmorik FB

Celebrity ničia predsudky: Boj medzi východniarmi a západniarmi neuznávajú!

14. decembra 2016 10:42 / Slovenský šoubiznis
Azda každý obyvateľ nášho malého Slovenska má aspoň nejakú skúsenosť s bojom medzi východom a západom krajiny. Večné škriepky o preplnených cestách, či pracovných miestach sa už stali akousi súčasťou našich vzťahov. Nájdu sa však aj takí, ktorí tieto nezhody neuznávajú. Práve naopak.

Pár takýchto osôb nájdete aj v radoch našich celebrít. A máme na to aj dôkaz. V známej košickej reštaurácii Republika Východu sa totiž pravidelne objavujú známe tváre slovenského šoubiznisu. Pochutnať si na miestnych špecialitách si už prišli také osobnosti ako je Matej "Sajfa" Cifra, Evelyn, Zuzka Haasová, Braňo Deák, raper Ego, či herec Martin Mňahončák.

Reštaurácia je príznačna nielen svojim názvom, ale aj jedálnym lístkom, ktorý je celý napísaný v miestnom nárečí. Atmosféra podniku je natoľko silná, že častokrát pohltí aj svojich návštevníkov. A tí začínajú rozprávať po východniarsky. Napríklad ako herec Juraj Loj, ktorý si v reštaurácii objednal palacinky. "Barz dobra palacinka. Bezlepkova, bezlaktozova. Byc zapadňarom na vychodze, ňe hamba," povedal s dokonalým prízvukom rodený bratislavčan. Ešte lepšie na tom bol spevák Peter Cmorik. O tom by ste azda nepovedali, že vyrastal vo Veľkom Krtíši. "Už dzešec roky špivam po krajine, no furt kedz dojdzem do Košicoch, ta še vychodňarčina na mňe ľen tak nalepi. Sama! A tote vaše čaje," povedal Cmorik. Zahanbiť sa nedal ani spevák Maťo Ďurinda, taktiež rodený bratislavčan, ktorý s perfektným akcentom na celú reštauráciu zahlásil, že "Byc vychodňar, to ňe hanba. Na vychodze!" Videá, na ktorých slovenské celebrity rozprávajú po východniarsky si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/pg/RepublikaVychodu/videos/?ref=page_internal  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete