Stav obľúbeného herca je naďalej vážny. 
archív

Ľubo Gregor je stále v nemocnici: Lekári prehovorili o jeho stave! Je to vážne...

22. septembra 2016 00:05 / Slovenský šoubiznis
Slovenský herec Ľubo Gregor sa po prekonaní infarktu a cievnej mozgovej príhody a absolvovaní operácie srdca nachádza v umelom spánku, pričom jeho stav je stabilizovaný, no veľmi vážny. Informovali o tom zástupcovia Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave.

"Herec Divadla Astorka Korzo '90 Ľubo Gregor bol v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb hospitalizovaný po masívnom infarkte a pridruženej vážnej cievnej mozgovej príhode. Absolvoval operáciu srdca. Jeho stav je síce stabilizovaný, ale veľmi vážny. Nachádza sa v umelom spánku a na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedli predstavitelia NÚSCH v oficiálnom vyhlásení. Sedemdesiattriročného rodáka zo Žiliny podľa informácií portálu tvnoviny.sk hospitalizovali začiatkom minulého týždňa po tom, ako pociťoval srdcovú slabosť. “Všetci veríme a dúfame, že to bude v poriadku," vyjadrila sa vtedy pre spomínaný portál Gregorova dcéra Zuzana.

Ľubomír Gregor po štúdiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave pôsobil v 60. rokoch na divadelných doskách v Žiline a Nitre. V rokoch 1968 až 1971 hral v bratislavskom divadle na Korze, po ktorom mal do roku 1972 zákaz umeleckej činnosti. Od roku 1972 pôsobil sedemnásť rokov na Poetickej scéne v Bratislave a od roku 1990 bol členom Činohry Slovenského národného divadla v Bratislave. V tom istom roku založil spolu s kolegyňou Zitou Furkovou divadlo Korzo '90, ktoré je dnes známe ako Divadlo Astorka Korzo '90, a o päť rokov neskôr stál pri zrode televízie Markíza. Účinkoval v mnohých filmoch, seriáloch a inscenáciách ako napríklad Sebechlebskí hudci (1975), Cnostný Metod (1979), O sláve a tráve (1984), Lev Tolstoy (1984), Akcia Edelstein (1986), Šípová Ruženka (1990) či Rivers of Babylon (1998). Vlani ho diváci a diváčky tiež mohli vidieť vo filme Eva Nová či seriáli Kukučka.  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete