Dallas prišiel o ďalšiu svoju hviezdu. 
čsfd

Ďalšia smrť v legendárnom Dallase: Kto z hereckých hviezd odišiel navždy?

01. marca 2016 00:00 / Film a seriál
Vo veku 91 rokov zomrel v nedeľu americký herec George Kennedy, držiteľ Oscara za vedľajšiu úlohu väzneného šéfa gangu vo filme Frajer Luke z roku 1967, kde bol protihráčom Paula Newmana.

Oznámil to v pondelok jeho vnuk Cory Schenkel. Kennedy so svojou charakteristickou mohutnou postavou si zahral po obrovskom úspechu v Lukeovi nespočetné množstvo ďalších nezabudnuteľných postáv.

Objavil sa napríklad v sérii Bláznivá strela alebo v televíznom seriáli Dallas, kde hral Cartera McKaya. Hral okrem iného vo filmoch Tucet špinavcov, Bandolero! aj v slávnom oscarovom hite Letisko a jeho dvoch ďalších dieloch. Aj tak mu ale najväčšiu slávu priniesla práve úloha v Dallase.

Herec sa narodil v roku 1925 v rodine zasvätenej šoubiznisu. Počas druhej svetovej vojny nastúpil do armády, v ktorej zostal 16 rokov. Po odchode z armády skúsil šťastie pri filme. Kennedy stvárnil viac ako 200 filmových a televíznych úloh. Za svoje celoživotné prínosy dostal hviezdu na Chodníku slávy v Hollywoode. Zomrel v Boise v štáte Idaho.

 
📷
2 fotografie
vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete