Dovolenka je dôležitou súčasťou roka. 
shutterstock

Vyberte si dovolenku tak, aby ste si ju užili!

25. februára 2016 14:25 / Komerčné oznámenie
Dovolenka je ten čas, keď môžete vypnúť, nechať všetky problémy bežných dní ďaleko od seba a zároveň môžete dobiť svoje biologické baterky. Teda aspoň za predpokladu, že si vyberiete správnu dovolenku bez toho, aby ste sa museli stresovať tým, že v kúpeľni je pleseň, pláž je ďaleko alebo ubytovanie vyzerá úplne inač ako v katalógu. Na čo by ste si mali pri výbere dovolenky dávať pozor?

Ako si vybrať cestovku
Dnes sa na trhu každú chvíľu objaví nová cestovná kancelária a každú druhú chvíľu sa dostane ďalšia z nich do finančných ťažkostí. Ako si vybrať tú správnu? Stavte na rokmi overenú cestovku s tisíckami spokojných zákazníkov. Prípadne, ak využívate vernostný program cestovky, za ktorý získate zľavy a máte s ňou dobré skúsenosti, odpoveď je jasná.

Porovnávajte ceny
Do užšieho výberu cestovných kancelárií si vždy dajte dve, tri najlepšie a medzi nimi porovnávajte ceny. Ideálne je, keď sa neviažete na žiadnu konkrétnu destináciu, a tak vás môže prekvapiť lacná dovolenka v Grécku s all inclusive za rovnakú cenu ako polpenzia v Bulharsku u inej cestovnej kancelárie. Neskočte hneď po prvej ponuke, porovnávajte a objavte tú najvýhodnejšiu.

Nenechajte sa uniesť katalógom
Keď niekto predáva auto, snaží sa taktne skryť poškodenia, aby ho mohol predať čo najvýhodnejšie, na to isté si dajte pozor pri katalógoch cestovných kancelárií. Nenechajte sa uniesť rozprávkovými fotkami vašej destinácie, nájdite si fotky na internete od ľudí, ktorí tam skutočne boli a na tieto fotky nepoužili milión rôznych filtrov. Skúste nájsť aj rôzne blogy či diskusné fóra, v ktorých sa rieši destinácia, do ktorej sa chystáte, a získajte informácie z prvej ruky.

Použite Google maps
Čo sa týka katalógov, tak v zásade platí „nedôveruj a preveruj“, preto si vždy pozrite, či je váš hotel vzdialený od mora skutočne 5 minút. Lebo niekedy sa môže stať, že po dovolenke môžete rovno kupovať novú koženú obuv , pretože denne prejdete aj niekoľko kilometrov len preto, aby ste sa mohli okúpať. Overte si vzdialenosť cez Google maps a vyhnite sa prípadnému šliapaniu ku moru. Ak sa budete držať týchto základných rád, dovolenka bude pre vás skutočne dovolenkou.  
sla | vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete