Ďuro Černý bol zakladateľom skupiny Tublatanka spolu s Maťom Ďurindom. 
tv joj

ŠOK! Zomrel člen legendárnej Tublatanky Ďuro Černý (†54)!

26. februára 2016 10:02 / Slovenský šoubiznis
Slovensko dnes zasiahla smutná správa. Zomrel člen legendárnej skupiny Tublatanka a Slobodná Európa Ďuro Černý. Informácie o jeho smrti priniesol Denník N. Čo sa presne stalo, zatiaľ nikto nevie. Smútok za legendárnym bubeníkom už vyjadrujú aj osobnosti na sociálnych sieťach.

"Som zdrvený z tejto správy, je mi to nesmierne ľúto. Ďuro bol veľmi dobrý kamarát v časoch Tublatanky. Bol veľmi talentovaný a vlastne ani nepotreboval cvičiť. Čo si myslel, to aj povedal. Taký bol aj pri našich skúškach, čo sa mu nepáčilo, dal hneď najavo a ja som to akceptoval. Nevynechal ani jeden deň, aby sa stretol s partiou. V živote mal veľkú smolu, veľmi ho zobralo, keď mu zomrela manželka. Ďuro bol taká svojská povaha, žil si svoj život, ktorý mal rád," reagoval na smutnú správu líder Tublatanky Martin Ďurinda.

Černý patril k špičke medzi bubeníkmi na celom Slovensku. Okrem Tublatanky pôsobil aj v Slobodnej Európe. S Maťom Ďurindom bol dokonca zakladajúcim členom Tublatanky.

S Tublatankou nahral 7 štúdiových albumov. V roku 1996 skupinu opustil. V roku 1995 sa stal autorom projektu Ďuro Černý Company, kde spojil niekoľko hviezd domácej hudobnej scény.

Vyštudoval dokumentárnu tvorbu na VŠMU v Bratislave. Po odchode z Tublatanky sa teda venoval (a venuje sa aj dodnes) tejto oblasti - filmy, réžia, scenáre, kamera. (Napr.klip skupiny Hex- Som On). V prvej polovici 90. rokov mal problémy s drogami , konkrétne s heroínom. Nasledovali problémy s Tublatankou, neschopnosť vystupovať s ňou. Podstúpil však intenzívnu liečbu a pri odchode zo skupiny v roku 1996 bol už "čistý". 
vipstory.sk
KOMENTÁRE
Najčítanejšie články
za posledných 7dní

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete