České TýTý sú obdobou slovenskej ankety OTO 
archív, profimedia, tv joj, česká televize

Češi majú rovnaký problém ako anketa OTO: Oni svoje TýTý zrušili!

12. januára 2016 12:20 / Slovenský šoubiznis
Česká anketa obľúbenosti hercov, spevákov a moderátorov TýTý skončila. Rozhodnutie prišlo iba pár mesiacov pred jej konaním. Celá situácia u našich západných susedov nápadne pripomína tú, ktorá sa udiala u nás pred 4 rokmi s anketou OTO. Aj v jej prípade sa rozhodla jedna z televízií celý galavečer bojkotovať a vojna vyústila do veľkého konfliktu. U nás však podobný scenár neprebehol a OTO nebol ani jeden ročník zrušený. Prečo sa usporiadatelia rozhodli pre tak rázny krok?

Vyhlasovateľom ankety TýTý je v Čechách vydavateľstvo Bauer Media, ktoré k takémuto rozhodnutiu vydalo tlačovú správu. Dôvodom, prečo sa tento rok sošky zlatého zrkadla odovzdávať nebudú je ten, že by sa večera nezúčastnila najsledovanejšia televízia Nova. „K tomuto rozhodnutiu dospelo vydavateľstvo Bauer Media najmä potom, keď sa zoznámilo s oficiálnym stanoviskom televíznej skupiny Nova a televíznej skupiny Barrandov, že o účasť v ankete TýTý 2015 nemajú záujem,“ napísalo v tlačovej správe vydavateľstvo.

V minulosti sa niečo podobné odohralo aj u nás, kedy sa OTO odmietla zúčastniť slovenská Markíza. Zuzana Ťapáková, vtedajšia riaditeľka televízie svoje rozhodnutie odôvodnila tým, že televízia nemá možnosť nahliadnuť do zratúvania hlasov. „Od začiatku existencie ankety nebolo možné dostať sa k nahliadnutiu kde, ako a kedy sa zratúvajú výsledky, aký je mechanizmus zratúvania výsledkov,“ povedala vtedy Ťapáková. OTO sa vtedy konal bez účasti Markízy dokonca dva ročníky.

V Čechách si však veľmi rýchlo spočítali, koľko je dva a dva a rozhodli sa anketu TýTý radšej zrušiť. „V takejto situácii by Bauer Media ako vyhlasovateľ ankety musel hlasovanie od začiatku obmedziť len na časť televíznej produkcie, čím by bola zásadne ovplyvnená objektívnosť výberu najpopulárnejších relácií a osobností,“ povedala Elena Slováková z Bauer Medie.

Ako ďalej uviedla, nejde o definitívny koniec ankety, ale iba o akúsi pauzu, kedy si budú môcť všetky strany nechať čas na rozmyslenie a možno o rok budú všetci jednať s chladnejšou hlavou. Či sa však ceny o rok uskutočnia, je nateraz vo hviezdach. Nova trvá na svojom a od svojich zámerov zatiaľ neupustila.  
| vipstory.sk
KOMENTÁRE

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete