Fargo je seriál od oscarových bratov Coehnovcov. 
AMC

Seriál Fargo: Mal to byť "prúser" roka, ale...

26. februára 2015 22:04 / Film a seriál
Aj v Amerike sa dejú zázraky a Fargo sa stal najväčším trhákom roka 2014. Napriek tomu, že od seriálu nikto pred jeho vysielaním nečakal veľa, skutočnosť všetkých šokovala.

Dnes sa seriál pýši troma cenami Critics Choice Television Awards (najlepší seriál, najlepší seriálový herec, najlepšia herečka vo vedľajšej roli), troma cenami Emmy Awards (najlepší seriál, najlepšia réžia, nalepší herecký casting) a najnovšie aj dvoma Zlatými Glóbusmi (najlepší seriál, najlepší herec). Vo všetkých troch vyhodnoteniach bola jednou z cien cena za najlepší seriál.

Fargo pochádza z americkej produkcie a je adaptáciou rovnomenného filmu režírovaného bratmi Coenovcami, ktorí zaň získali dvoch Oscarov. V prípade seriálu sa chopili produkcie. Seriál je známy svojím čiernym humorom, napínavým dejom a skvostnými hereckými výkonmi. Tento divákov zavedie do mestečka Bemidji, zapadákova v Minnesote, ktorým v roku 2006 prechádza Lorne Malvo (Billy Bob Thornton). Po jeho príchode sa udeje viacero vrážd. Policajný tím je presvedčený o tom, že v nich má prsty práve Malvo a Lester Nygaard (Martin Freeman), miestny poisťovací agent.

Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony v podaní nielen Billyho Boba Thorntona a Martina Freemana, ale aj Colina Hanksa či Allison Tolmanovej.

Od 28. 1. sa vysiela na Slovensku aj v Českej republike na kanáli AMC, ktorý je jediným kanálom, kde seriál môžu diváci exkluzívne sledovať. Kanál plánuje vysielať aj jeho druhú sériu, a to ešte počas roka 2015. 
📷
3 fotografie
vipstory.sk
KOMENTÁRE

Mohlo by vás zaujímať – píšeme na Fakt24.sk

Správy

Nečakaný a šokujúci krok Bugára: Ospravedlnenie

Celebrity

Toto je on. Víťaz šou Zem spieva má iba 15 rokov,

Štýl

Ste ranné vtáča, coffee lover alebo raňajkujete